Tak działamy

Masz czas i chcesz spędzić go aktywnie i w dobrym towarzystwie? 

Wierzymy, że w każdym człowieku jest dobro. Może czasem jest ono uśpione, ale z pewnością jest. Dlatego pragniemy zapraszać wszystkie chętne osoby do włączenia się w działalność naszego Towarzystwa. Poprzez organizację Wolontariatu, które ze swojego założenia ma aktywować ludzi do niesienia bezinteresownej pomocy, chcemy doświadczać, że wiele potrafimy i, że możemy wspólnie zmieniać otaczający nas świat na lepszy i pomagać tym, którzy potrzebują pomocy.

Wolontariuszem może być osoba w każdym wieku. Zakres jej zadań w wolontariacie zależy od jej predyspozycji, doświadczenia i zamiłowań oraz tego ile czasu może poświęcić na zaangażowanie się w działalność Towarzystwa. Można pomagać w biurze Towarzystwa, podczas organizowanych akcji plenerowych, zbiórek publicznych, u siebie w domu lub bezpośrednio naszym Podopiecznym.

Wolontariat (akcyjny, towarzyszący, MukoWaleczni)

Drużyna Mukowalecznych

Do naszej Drużyny zapraszamy wszystkich, którzy pragną, przez dołączenie do naszej Drużyny, włączyć się tworzenie społeczności sportowej, która poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych ma za cel zaistnieć w świadomości tysięcy ludzi – pokazując i mówiąc, czym jest zmaganie z tą chorobą! Mamy takie wielkie pragnienie, by zapoczątkować częstsze i liczniejsze udziały w wydarzeniach sportowych organizowanych w północnej Polsce. Ufamy, że poprzez promocję aktywności fizycznej zachęcimy innych  do walki z chorobą, ale i pokażemy światu, że istniejemy, i że potrzebujemy lepszej opieki medycznej dla naszych Chorych i pomocy społeczeństwa – także przy zbieraniu funduszy z 1%.

Wolontariat akcyjno-szkolny

Wolontariusze mogą wesprzeć organizację naszych zbiórek, akcji, uroczystości, festynów, konferencji.

Wolontariat towarzyszący

Towarzyszenie wolontariuszy ma polegać m.in. na: wspólnej rozmowie, grach i zabawach, rozwijaniu zainteresowań, nadrabianiu zaległości szkolnych, spacerach na terenie szpitala.