O nas
“PTWM Oddział w Gdańsku to nie tylko Towarzystwo dla osób chorych na mukowiscydozę, to mukorodzina, która nigdy nie zostawia nas samych z chorobą.
Poprzez szereg projektów mamy możliwość rozwoju, rehabilitacji czy leczenia córki. My jako rodzice możemy skorzystać z pomocy m.in. psychologa, który jest potrzebny, aby mieć siłę do walki z chorobą. My rodzice dzięki projektom organizowanym przez PTWM Oddział w Gdańsku mamy możliwość spotkania się z rodzicami dzieci chorych na mukowiscydozę porozmawiać, wymienić się doświadczeniami w chorobie i leczeniu.

Oprócz tego możemy choć na chwilę poczuć się „normalnie”, np. przez wyjście do teatru czy na kawę. Patrząc lata wstecz na te organizowane wyjścia do zoo na Dzień Dziecka, to było super oderwanie się od rzeczywistości. I te piękne prezenty na święta i urodziny, bardzo miłe. Potrafią również zorganizować zbiórki na rzecz wszystkich chorych. Piękna sprawa.

Szczerze nie wiem, jakby wyglądała droga życia mojej córki i moja. Jest to miejsce pełne serdeczności, zrozumienia i troski. Dziękuję.”
Małgorzata Bortkiewicz, mama Julii
„Do września 2018 roku społeczność szkolna SP49 w Gdańsku wiedziała, że mukowiscydoza to autosomalna choroba recesywna, znaliśmy jej objawy, statystyki. Od chwili rozpoczęcia współpracy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą w Gdańsku zrozumieliśmy, że za słowem mukowiscydoza kryją się ludzie, ich potrzeby i marzenia. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Marceliny Jażdżewskiej za możliwość dołączenia do grona Mukowalecznych!”
Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku