Dzień dobry,

Jestem Tomek i mam 15 miesięcy. Choruję na nieuleczalną, genetyczną chorobę mukowiscydozę. Urodziłem się jako zdrowe dziecko, lecz w 2 miesiącu życia zdiagnozowana została mukowiscydoza. Jest to choroba wielonarządowa, atakująca głównie układ oddechowy, pokarmowy czy rozrodczy. Za powstanie mukowiscydozy odpowiada mutacja genu CFTR odpowiedzialnego za białko, tworzące tzw. kanał chlorkowy.

Niestety mam zdublowaną mutację F508, która odpowiada za ciężki przebieg choroby. Mukowiscydoza jest chorobą postępującą. Niestety w Polsce leczona jest wyłącznie objawowo. Na dzień dzisiejszy jestem pod stałą kontrolą Poradni Leczenia Mukowiscydozy. Dodatkowo korzystam z konsultacji dietetyka, ponieważ dzieci z muko mają większe zapotrzebowanie kaloryczne, jak również korzystam z usług fizjoterapii oddechowej. Mam praktycznie niewydolną trzustkę oraz wprowadzone dodatkowe leczenie wątroby ze względu na jej słabe wyniki.

Leczenie mukowiscydozy jest bardzo kosztowne, dlatego zwracam się z prośbą, aby wspomóc moje leczenie oraz rehabilitację. Jednocześnie byłoby mi niezmiernie miło, gdyby zechcieli Państwo również przekazać 1% podatku w nowym okresie rozliczeniowym.

Będę bardzo wdzięczny za każdą okazaną pomoc.

Pozdrawiam serdecznie, Tomuś ❤️

Jeśli możesz i chcesz mi pomóc w codziennej walce z MUKO, wpłać proszę darowiznę na konto:

26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 z dopiskiem Tomasz Maszota

Lub przekaż swój 1% podatku

KRS 0000342412

Cel szczegółowy: Tomasz Maszota

https://www.pitax.pl/rozlicz/0000342412/?cel=TOMASZ%20Maszota

Zbiórka dla Tomasza
Wpłacam