TOMASZ Kuśmierz, Pszczółki

Cześć, mam na imię Tomek. Urodziłem się 3 lipca 2015 roku!

Już dzień po porodzie czuliśmy, że coś jest nie tak. Tomek kilka razy dusił się gęsta wydzieliną i miał problemy z brzuszkiem. Podczas badania przesiewowego nie przeszło mi przez myśl, że to sprawka mukowiscydozy, przewlekłej nieuleczalnej choroby. Kolejne dni nie dawały Nam spokoju, ciągły płacz i brak snu, u takiego maluszka nie było czymś normalnym. W 5 tyg. życia odebraliśmy telefon z poradni mukowiscydozy i od tego momentu wszystko zmieniło swój bieg. Trafiliśmy do szpitala, po włączeniu enzymów trawiennych Tomek zaczął przybierać na wadze i do dnia dzisiejszego Kreon jest nieodzowną częścią życia naszego Tomaszka. Tak samo zresztą jak trzy inhalacje każdego dnia i drenaż.

Tomek mimo choroby jest bardzo wesołym i energicznym dzieckiem. Taki Nasz mały żywioł. Uwielbia grać w piłkę nożną. Od czerwca 2020 roku trenuje w klubie Osiczanka Osice. Z wielką radością jeździ na każdy trening, a My czujemy, że ma to dobry wpływ na jego oddech. Dzięki temu ma również możliwość kontaktu z dziećmi w podobnym wieku. Ze względu na niską odporność nie mógł uczęszczać do przedszkola. We wrześniu natomiast pójdzie do szkolnej zerówki. Na pierwszy rzut oka nie widać, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Mukowiscydoza powoli wyniszcza organy wewnętrzne. Nasz synek największy problem ma z trzustką, która nie trawi tak jak powinna, a co za tym idzie nie przybiera na wadze tak jak jego rówieśnicy. Cieszymy się bardzo, że po wprowadzeniu płynnego leku Fortime Max waga jest w miarę stabilna, dzięki czemu na razie nie jest potrzebne żywienie poza jelitowe. Każdy dzień jest dla nas wyzwaniem, Tomek jest co raz starszy i zadaje pytania dlaczego jest chory? Mimo to jest bardzo dzielny, a my razem z Nim.
Leczenie wymaga nakładu finansowego, na szczęście, są organizację takie jak Polskie Towarzystwo Walki z mukowiscydozą oddział w Gdańsku jak i ludzi dobrej woli, którzy przekazują nam swój 1% podatku na leczenie Naszego synka.
Za każdą pomoc z serca dziękujemy. Paulina i Paweł – kochający rodzice.

Dziękujemy za wszystko i Pozdrawiamy!

Darowiznę na leczenie i rehabilitację możesz wpłacić na konto:

26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 z dopiskiem „TOMASZ KUŚMIERZ”

Przekaż darowiznę dla Tomasza

lub przekazać 1% podatku:
KRS: 0000342412 Dane szczegółowe: TOMASZ KUŚMIERZ

https://www.pitax.pl/rozlicz/0000342412/?cel=TOMASZ%20Kusmierz

Wpłacam