AGATKA Jabłońska, Tczew

Agatka to dziewczynka, która ma ogromne chęci spełniać swoje pasje i marzenia mimo codziennej walki o swoje życie! Od urodzenia walczy z nieuleczalną chorobą MUKOWISCYDOZĄ. Choroba ogólnoustrojowa uwarunkowana genetycznie, która najczęściej powoduje:
-zmiany w układzie oddechowym, które prowadzą do całkowitego uszkodzenia płuc.
– przewód pokarmowy, który prowadzi do uszkodzenia trzustki i jej niewydolności, niekiedy także do cukrzycy wtórnej oraz osteoporozy.

Agata niestety ma pełnoobjawowa chorobę. Od dnia narodzin wie co to ból. Częste pobyty w szpitalach niestety jej nie omijały. Przez brak odporności potrzebuje często przeleczenia dożylnego. W ostatnim czasie często hospitalizowana. Rok temu była w bardzo ciężkim stanie, zarażona dwiema bakteriami leczona na raz trzema antybiotykami. Ledwo się wtedy podniosła i jeszcze przez pół roku była na antybiotyku i to zniszczyło jej organizm. W mukowiscydozie bardzo ważna jest systematyczność i codzienna fizjoterapia. Od 2 miesiąca życia Agatka ma wykonywane każdego dnia 4-6 nebulizacji oraz dwa drenaże oczyszczające płuca (raz w tygodniu przez rehabilitanta). To zajmuje około 4 godzin dziennie przy zaostrzeniu nawet do 7 godzin.

Trzustka jest niewydolna i do każdego posiłku z tłuszczem i białkiem musi brać enzymy trawienne. Przez to, że jej trzustka nie pracuje jak trzeba nie wchłaniają się witaminy ADEK, trzeba je zastępować drogim specjalistycznym preparatem rozpuszczalnym w wodzie. Przyjmuje również leki na wątrobę.
Każdego dnia bierze masę leków i odżywek.

Koszta w miesiącu są wysokie, obecnie leki plus rehabilitacja (tylko raz w tygodniu) wychodzą 2000 zł.
W lutym tego roku Agatka złapała bardzo ciężka bakterie pałeczkę ropy błękitnej, która w mukowiscydozie jeszcze bardziej wyniszcza organizm. Leczenie trwało 3 miesiące! Niestety już we wrześniu ponownie złapała tą samą bakterię. Tym razem wymagała już przeleczenia dożylnego dwoma antybiotykami. Obecnie jest na antybiotyku doustnym i wziewnym, leczenie będzie trwało do 5 miesięcy.
Bardzo prosimy o pomoc w zbieraniu funduszy na dłuższy czas by nie martwić się o pieniądze a cieszyć się nasza Agatka i jej dzieciństwem! Pomóż Agatce być jak najdłużej wśród nas!
Zmagania Agatki z chorobą można śledzić tutaj.

Darowiznę na leczenie możesz wpłacić na konto:
26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 z dopiskiem „AGATKA JABŁOŃSKA”
Przekaż darowiznę dla Agatki
lub przekazać 1% podatku:
KRS: 0000342412 Dane szczegółowe: AGATKA JABŁOŃSKA
https://www.pitax.pl/rozlicz/0000342412/?cel=AGATKA%20Jablonska

Wpłacam