Decyzje i wnioski po Walnym Zebraniu Członków

W minioną sobotę odbyło się Walne Zebranie Członków naszego Towarzystwa w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim rodzicom, małżonkom, rodzeństwu i przyjaciołom osób chorych za przybycie i aktywne zaangażowanie w nasze działania mające na celu poprawę warunków opieki i leczenia a także dostosowywanie warunków opieki do europejskich standardów. Była to też okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości.

Podziękowaliśmy również za kochające, gorące serce oddane naszym chorym i rodzinom oraz ogromne zaangażowanie w działania Towarzystwa pani Ewie Harasimowicz. To własnie ona, wraz z dr Trawińską, najlepiej zna nas wszystkich i jest przyjacielem wielu rodzin. Od samego początku tworzy nasze Towarzystwo, trwa i wspiera w każdej chwili na miarę swoich sił. Dziękujemy Pani Ewo!

Zaproszonym gościem był dr Jacek Wojarski, który jako pierwszy w naszym kraju, od 2011 roku wykonał już wiele przeszczepów płuc u chorych na mukowiscydozę. Obecnie, wraz z dr Sławomirem Żegleniem i dr Wojciechem Karolakiem, będą przeprowadzać przeszczepy płuc u naszych pacjentów w UCK w Gdańsku. Dr Wojarski nakreślił nam szeroko temat transplantacji płuc oraz perspektywy tych działań w naszym regionie. To była również okazja do zadania pytań, które nurtują rodziców.

Po przedstawieniu sprawozdania finansowego oraz merytorycznego za ubiegły rok, wspólnie z wszystkimi uczestnikami pochyliliśmy się nad najpilniejszymi potrzebami i szukaliśmy rozwiązań jak je wdrożyć w życie. Najważniejszym tematem była zaniedbana w postępie zmian sytuacja naszych chorych na Pomorzu, w porównaniu do Polski centralnej i południowej. Mamy gorącą nadzieję, że niebawem zacznie się to zmieniać.

Decyzją członków obecnych na WZC m.in. podjęto uchwały:

  • poszerzono skład Zarządu o dwie nowe osoby: pani Barbara Driewit – mama 8 letniej chorej Zuzi i 12 letniego zdrowego Filipa oraz pan Paweł Górski – tata 6 miesięcznego chorego Teodora i 3,5 letniej zdrowej Liliany. Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy wiele sił oraz satysfakcji z podjętych decyzji.
  • podjęto decyzję o zmianie nazwy oddziału na: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział Pomorski

Mając w świadomości fakt, że dużo więcej możemy zdziałać, gdy wszyscy się włączamy w podejmowane działania, tych, którzy nie mogli z nami być w tym dniu, zapraszamy do biura lub bezpośredniego kontaktu z Zarządem, by zaproponować możliwość swojego zaangażowania.