Dziękujemy za wsparcie zbiórki na Kreon!

Dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki na zakup Kreonu dla dzieci chorych na mukowiscydozę!

Udało się zakupić 30 opakowań Kreonu, który przy okazji Dnia Dziecka trafił do naszych najmłodszych podopiecznych.

 

Drogi Darczyńco,

Dziś chcemy Cię prosić o wsparcie akcji Mukowaleczni Dzieciom! Nasza coroczna akcja dedykowana jest najmłodszym podopiecznym i polega na przygotowaniu ok. 100 radosnych niespodzianek z okazji Dnia Dziecka. W tym roku chcielibyśmy, do paczek oprócz słodkości i zabawek, dołożyć również lek KREON.

Dlaczego Kreon?

Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną i  nieuleczalną, co oznacza, że towarzyszy pacjentowi przez całe życie. Musi być prawidłowo leczona, aby zapewnić możliwość jak najdłuższego życia. Na całościowy proces leczenia mukowiscydozy składa się wiele elementów, m.in. podawanie enzymów trawiennych, czyli Kreonu.

Przyjmowanie Kreonu powinno być regularne, przy okazji każdego posiłku, aby umożliwić prawidłowe trawienie pokarmu. Zaprzestanie podawania enzymów, choćby chwilowe, skutkuje ostrymi bólami brzucha, szybką utratą masy ciała oraz niedożywieniem. A u osób chorych na mukowiscydozę utrata wagi wiąże się z pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia i cięższym przebiegiem choroby. Dlatego przyjmowanie Kreonu jest jednym z obowiązków życia chorych na mukowiscydozę. 

Cena jednego opakowania Kreonu (10 000) to koszt ok 35 zł . W jednym opakowaniu jest 50 tabletek, a nasi podopieczni dziennie jedzą ok 20/25 tabletek. Tak naprawdę jedno opakowanie leku starcza tylko na dwa dni! Kreon (10 000) nie jest refundowany!

Dzięki Twojemu wsparciu i zaangażowaniu, lek będzie mógł dotrzeć do naszych dzielnych podopiecznych. Każda pomoc, która poprawia funkcjonowanie chorych na mukowiscydozę dzieci i wnosi w ich życie uśmiech, jest bezcenna!

Prosimy, Zostań MUKOwalecznym Przyjacielem dla naszych małych podopiecznych!

Zbiórka organizowana w ramach akcji MUKOwaleczni Dzieciom na Dzień Dziecka!

Z całego serca dziękujemy!

Zespół Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku