XIV Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy – skorzystaj z badań

Od dnia 23 lutego do 1 marca 2015 r. potrwa XIV Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy „Mukowiscydoza. Masz ją w genach. GEN = PRZYSZŁOŚĆ” organizowany, jak co roku przez Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę “Matio”

W ramach kampanii społecznej XIV Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy objętej Patronatem Honorowym Minister Edukacji Narodowej zaplanowano szereg działań informacyjno – edukacyjnych.

Wśród nich:

– w 23 ośrodkach medycznych w całej Polsce będzie można skorzystać z bezpłatnych, telefonicznych konsultacji medycznych.

– dzięki współpracy z firmą MEDGEN od 23.02.2015. zainteresowani będą mogli wykonać badanie genetyczne w genie CFTR (badanie mutacji F508del lub innej w zależności od potrzeby pacjenta, krewnych) – zapisy: nr tel. 512 40 90 90. Pierwsze 50 osób będzie mogło wykonać badanie bezpłatnie po podaniu hasła: Fundacja MATIO.

Więcej informacji znajduje się na stronie kampanii: tutaj.

Również laboratorium NZOZ Genomed, proponuje zniżkę 20% na badania w kierunku mukowiscydozy oraz chorób CFTR-zależnych. Sprawdź czy nie masz mukowiscydozy w genach. Specjalna cena obowiązuje do końca marca. Szczegóły na stronie: www.genomed.pl  

(M.L)