Wolontariat Towarzyszący 2020

Wolontariusze Towarzyszący poszukiwani!

♥ Masz czas, którym chciałbyś się podzielić?

♥ Lubisz rozmawiać z ludźmi, grać w planszówki?

♥ Masz ciekawą pasję, którą potrafisz zarażać innych?

♥ Lubisz chodzić na spacery?

♥ Możesz pomóc w nauce?

♥ Skończyłeś 18 lat?

W związku z otwarciem nowego Oddziału Pediatrii i Mukowiscydozy w Szpitalu Dziecięcym Polanki poszukujemy wolontariuszy towarzyszących dla naszych podopiecznych chorych na mukowiscydozę.

Pacjenci przebywający na oddziale to zarówno dzieci jak i dorośli. Trafiają oni do szpitala na przeleczenie antybiotykiem dożylnym, trwa ono zazwyczaj dwa tygodnie. W związku ze specyfiką mukowiscydozy i podnoszeniem standardów jej leczenia, na nowym oddziale pacjenci przebywają w izolatkach.

Szukamy dla nich towarzyszy, który przyjdą po południu i zajmą czas. Mogą z nimi po prostu porozmawiać, pograć w planszówki, podzielić się swoją pasją czy wyjść na spacer. Niektórzy nasi podopieczni potrzebują również korepetycji, ponieważ dużo czasu spędzają w szpitalu i maja zaległości w szkole.

Chętnym zapewnimy szkolenie BHP obowiązujące w szpitalu, pokażemy oddział i zasady na nim panujące, opowiemy o mukowiscydozie. Wystawimy również zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

Mukowiscydoza to nieuleczalna genetyczna choroba, z którą człowiek się rodzi, nie można się nią zarazić. Chorzy na mukowiscydozę nie mogą się ze sobą spotykać, ze względu na zakażenia krzyżowe, stąd wprowadzenie izolatek w szpitalu. Przez co pacjenci są bardzo samotni, ponieważ nie mogą dla siebie stanowić grupy wsparcia. Dla zdrowych osób nie stanowią zagrożenia.

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY! (brak miejsc)
Termin: 26 lutego 2020 r. w godzinach 17:00-18:30
Miejsce: Szpital Dziecięcy Polanki, budynek nr 5, ul Polanki 119, 80-308 Gdańsk

Zapisy: wolontariat@muko.gda.pl

Chcesz się zgłosić, poznać szczegóły?
Zadzwoń lub napisz do nas!
531-250-675
wolontariat@muko.gda.pl