Wiktoria – nasza bohaterka Kampanii 1%

10-letnia Wiktoria z Wejherowa tańczy od 2 roku życia. Zdobywa puchary i medale. Dla niej to również forma rehabilitacji. Choruje na mukowiscydozę. Dzień rozpoczyna się i kończy inhalacją z drenażem, polegającym na usuwaniu nadmiernie zbierającej się wydzieliny w płucach. Próbując spowolnić postęp choroby i zachować swój organizm w jak najlepszej formie Wiki musi przyjmować również garści leków, nie wspominając o każdorazowym przyjmowaniu enzymów trawiennych przy spożywaniu posiłków. Leczenie Wiktorii miesięcznie wynosi 2 tys. zł. W przypadku zaostrzenia choroby koszty rosną. To nie koniec obowiązków – koniecznością leczenia są również cokwartalne dwutygodniowe hospitalizacje, podczas których musi być poddawana dożylnej antybiotykoterapii.

Z mukowiscydozą można spełniać marzenia i realizować swoje pasje, ale jest to okupione dużym poświęceniem, dużymi nakładami sił i pieniędzy. Pani Beata wychowuje córkę samotnie, ale dzięki pomocy dziadków Wiktoria jest dobrze zaopiekowana.

Ostatnio nowym hobby Wiki jest również aktorstwo. Została bohaterką naszego spotu promującego przekazanie 1% dla chorych na mukowiscydozę oraz wywiadów, które udzieliła z mamą w radio i telewizji internetowej.

Wiktorii można pomóc w zupełnie bezkosztowy sposób

przekazując swój 1%  na nr KRS0000342412 z danymi uzupełniającymi „Wiktoria Wensierska”a także innym naszym podopiecznym przekazując 1% na cele statutowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku.

   

(M.L)