#POMAGAM to nic trudnego!- konkurs

KONKURS ODWOŁANY!

Serdecznie zapraszamy szkoły i przedszkola z województwa pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie:
#POMAGAM to nic trudnego!

Konkurs polega na nakręceniu filmu. Tematyka powinna być związana z ideą pomagania drugiemu człowiekowi również poprzez przekazywanie 1% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego. W filmie mogą być zawarte odpowiedzi na pytania: co czuję, gdy pomagam, czy pomaganie jest proste, jak pomagam, co to jest PIT, co to jest podatek, co to jest KRS, czy 1% to dużo, na co mogą być przeznaczone pieniądze z 1%.
Film powinien trwać maksymalnie 5 minut.
Na filmy czekamy do 31 marca 2020r.

Celem naszego konkursu jest promowanie idei pomagania, uczenie dzieci empatii i uwrażliwianie na drugiego człowieka oraz zwiększenie wiedzy wśród społeczeństwa na temat mukowiscydozy – nieuleczalnej choroby genetycznej.

Film należy opublikować na Facebooku, oznaczając @Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku dodając hashtag: #POMAGAM. Można również przesłać link do filmu na adres wolontariat@muko.gda.pl, lub udostępnić PTWM Oddział Gdańsk w sposób umożliwiający pobranie pliku.

Nagrodą w konkursie jest wizyta oraz prelekcja w zwycięskiej placówce naszego ambasadora – Piotra Sucheni. 

Piotr Suchenia – maratończyk ekstremalny, zwycięzca maratonów na biegunie północnym i południowym oraz na równiku, uczestnik maratonów na wszystkich kontynentach. Opowie o sporcie, pasji, marzeniach, motywacji, wyzwaniach, podróżach i wielu innych zagadnieniach.

Istnieje możliwość zorganizowania w szkole biorącej udział w konkursie „Lekcji Empatii”, podczas której opowiemy o: mukowiscydozie, codziennym życiu naszych podopiecznych, ich problemach, zrozumieniu drugiego człowieka, idei wolontariatu.

Filmy zrealizowane na potrzeby kampanii 1%- #POMAGAM to nic trudnego! w Szkole Podstawowej nr 60 w Gdańsku, Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku oraz Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku:
https://www.youtube.com/watch?v=Ap1hJs7V4FE
https://www.youtube.com/watch?v=TfDpcaIAz6w

Kontakt:
Marcelina Jażdżewska
wolontariat@muko.gda.pl
531-250-675