Podziękowania za wsparcie dla Alanka

Pragniemy serdecznie podziękować za darowiznę przekazaną na subkonto Alana Piepiórki przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim. Środki udało się pozyskać, dzięki przedstawieniu, które zostało zorganizowane przez uczniów w Starogardzkim Centrum Kultury 22 lutego br, podczas którego wystąpił znany mim Ireneusz Krosny.

Jednocześnie przypominamy, że na portalu Siepomaga.pl wciąż trwa zbiórka na leczenie dla naszego podopiecznego Alana chorego na mukowiscydozę, który został porzucony przez matkę zaraz po urodzeniu – choć to nie choroba była powodem porzucenia malutkiego chłopczyka. Na szczęście Alanowi udało się trafić szybko do rodziny zastępczej.

“Rodzina zastępcza, do której trafił Alan, od 13 lat daje dom i opiekę dzieciom porzuconym w szpitalu. Gdy Pani Grażynka przyjechała z Alankiem do domu, czekało tam już 8 dzieci, braci i sióstr Alanka. Nikt wtedy nie wiedział, że w tym czasie w laboratorium szpitalnym okazało się, że wyniki badań przesiewowych ujawniły straszną chorobę. Cała rodzina przyjęła dzidziusia z radością i nie myśleli o tym, że za kilka tygodni zadzwoni telefon, którego nie zapomną do końca życia. – Gdy zadzwonili z informacją, że Alanek jest chory na mukowiscydozę, nie mogłam uwierzyć. Pamiętam, gdy czytałam o dziecku chorym na tę chorobę i jak mi strasznie było go żal. Jednocześnie myślałam, jakie to szczęście, że wszystkie moje dzieci były zdrowe – a mieliśmy ich już ponad 30. W szpitalu lekarze opowiedzieli szczegółowo o chorobie, pokazali, jak trzeba robić inhalacje, oklepywać. Wtedy też dowiedziałam się, że nie muszę brać tej choroby na swoje barki, że możemy oddać Alana do domu dziecka. Przecież to nasz synek – powiedziałam – i myśmy go tak bardzo pokochali. Zostanie z nami, nigdzie go nie oddamy, nie ma mowy!” Więcej o historii chłopczyka możecie przeczytać tutaj. 

W imieniu Alanka i jego najbliższych dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

 

(M.L)