Podsumowanie statystyczne

Okres składania zeznań podatkowych dobiega końca. Podsumowania statystyczne o wynikach przekazania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego (OPP) za rok 2013 będą przekazane w ostatnim kwartale 2014. Wtedy też będziemy mogli podzielić się z Wami naszym wynikiem.

Dlatego dzisiaj dzielimy się z Wami danymi za 2012 r. Wynika z nich, że z możliwości przekazania 1% skorzystało 44% ogólnej liczby podatników, którzy przekazali łącznie kwotę 480 mln zł na organizacje pożytku publicznego. Organizacje na terenie Trójmiasta otrzymały 12 milionów. Wśród nich nasza organizacja otrzymała 334 472, 69 zł, znajdując się w pierwszej dziesiątce organizacji pod względem wysokości przekazanych środków. W tej kwocie zawierają się również środki przekazane na indywidualne subkonta naszych podopiecznych, które stanowią bezpośrednią pomoc w ponoszeniu kosztów związanych z leczeniem.

Serdecznie dziękujemy każdej osobie, która zdecydowała się na pomoc chorym na mukowiscydozę za pośrednictwem naszej organizacji, darząc nas tym samym wielkim zaufaniem i aprobatą dla naszych działań.

Źródła: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/12-mln-zl-dla-trojmiejskich-organizacji-pozytku-publicznego-n73509.html#tri

http://www.jedenprocentpodatku.pl/index.php?p=statystyki

 

M.L.