Pilna Pomoc dla Marty!

Kochani,

bardzo potrzebujemy Waszej pomocy.

Wszyscy wiemy jak ogromnym wyzwaniem jest codzienne zmaganie się z mukowiscydozą. Nasza Podopieczna Marta Chrzan walczy z “muko” już od 43 lat. Jest jedną z najstarszych osób osób cierpiących na tę chorobę w Polsce.

Kilka dni temu Marty mieszkanie zostało całkowicie zalane przez sąsiadkę. Woda lała się strumieniami przez ponad dwie godziny do czasu zamknięcia głównych zaworów. Niestety szkody są ogromne, w miejscach zalania już pojawił się grzyb, który jak wiecie jest silnie niebezpieczny dla chorych na mukowiscydozę.

Mieszkanie Marty jest ubezpieczone w podstawowym wariancie i po wstępnych informacjach ubezpieczyciela wiemy, że odszkodowanie pokryje maksymalnie połowę kosztów.

Kochani – potrzebujmy Waszej pomocy, Marta musi pilnie wykonać gruntowny remont mieszkania, który pozwoli na dalsze wykonywanie codziennych zabiegów w odpowiednich warunkach. Mieszkanie Marty jest również miejscem, w którym wykonuje swoją pracę jako artysta plastyk (tutaj można zobaczyć jej prace – ikony Jej autorstwa otrzymał m.in. Jan Paweł II).

Z chorobą zmaga się sama, nie chcemy Jej zostawiać samotnej z problemem kapitalnego remontu, który może być niebezpieczny dla Jej zdrowia i życia.

Dlatego też apelujemy o Wasze wsparcie – finansowe i rzeczowe (konieczna wymiana szafy zabudowa wnęki w przedpokoju, płyty nasiąkły wodą i spuchły).

Darowizny dla Marty można przekazać na konto PTWM Oddział w Gdańsku

26 1160 2202 0000 0000 5464 4607

z dopiskiem „dla Marty Chrzan

Jeśli chcielibyście wesprzeć Martę materiałami budowlanymi prosimy o kontakt z biurem PTWM Oddział w Gdańsku (biuro@muko.gda.pl lub pod numerem telefonu 58 554 30 96)