I Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Walczących z Mukowiscydozą

Zapraszamy na I Ogólnopolską Pielgrzymkę Osób Walczących z Mukowiscydozą na Jasną Górę 

oraz konferencję pt. „Mukowiscydoza w centrum – czy tak ma być? Wsparcie psychologiczne w walce z chorobą”.

Odbędą się one dnia 3-4 marca 2018 w Częstochowie. Pragniemy, by był to czas naszego spotkania, wspólnej modlitwy, konferencji, rozmów, wymiany doświadczeń. W planie wspólna Msza i modlitwa w kaplicy Matki Bożej, Apel Jasnogórski, konferencje o tematyce wsparcia psychologicznego i duchowego, czas na dzielenie i wymianę doświadczeń. Pragniemy wspólnie zawierzyć naszą walkę z chorobą Maryi, która stała pod krzyżem i patrzyła jak cierpi Jej Syn.

Zachęcamy, by zapraszać osoby z całej Polski.

Spotkania i konferencje będą odbywać się w domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy ul. św. Barbary 43 w Częstochowie.

U Sióstr można również skorzystać z noclegu (w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami na korytarzu) oraz posiłków. Koszt noclegu oraz posiłków (2 obiady, kolacja, śniadanie) wyniesie ok. 100 zł/os – płatny bezpośrednio u Sióstr na miejscu. Liczba noclegów ograniczona. Dojazd we własnym zakresie.

Osoby pragnące wziąć udział w Pielgrzymce lub Konferencji prosimy o zapisy do dnia 05.02.2018r. na adres pielgrzymka@muko.gda.pl lub bezpośrednio w biurze Towarzystwa w Gdańsku, byśmy mogli potwierdzić ilość noclegów oraz wielkość sali konferencyjnej. W zgłoszeniu prosimy podać:

  • imię i nazwisko,
  • potwierdzenie lub nie chęci zamówienia noclegu i posiłków u Sióstr Miłosierdzia zapisy bezpośrednio przez Towarzystwo a nie u Sióstr,
  • adres e-mail,
  • telefon kontaktowy,
  • miejscowość zamieszkania,
  • imię, nazwisko i wiek osoby chorej e rodzinie a także rodzaj pokrewieństwa lub,
  • jeśli nie mamy spokrewnionej osoby chorej, podanie rodzaju zaangażowania w walkę z mukowiscydozą.

Koszty organizacyjne uczestnictwa w konferencji w wysokości 20 zł należy wpłacić na konto Towarzystwa 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millenium S.A. do dnia 12.02.2018r. wpisując w tytule “konferencja Częstochowa + imię i nazwisko uczestnika”. Osoby nie mogące pokryć tych kosztów a pragnące wziąć udział w konferencji prosimy o kontakt indywidualny – tel. 793-754-769. Udział w pielgrzymce jest bezpłatny.

Ze względu na ryzyko zakażeń krzyżowych osoby chore na mukowiscydozę zapraszamy do łączności duchowej z nami.

Program I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Walczących z Mukowiscydozą oraz konferencji „Mukowiscydoza w centrum – czy tak ma być? Wsparcie psychologiczne w walce z chorobą” znajduje się tutaj: PROGRAM

Wydarzenia te włączają się w obchodzony w tym okresie XVII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy zainicjowany w Polsce przez Fundację MATIO.