Nowy Dyrektor Szpitala “Polanki”

Szpital Dziecięcy „Polanki” im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, pod którego opieką pozostają nasi podopieczni, z końcem 2014 r., pożegnał odchodzącego na emeryturę Dyrektora szpitala dr Tadeusza Podczarskiego.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować dr Tadeuszowi Podczarskiemu za wieloletnią współpracę i pomoc w naszych działaniach. Dziękujemy również za zrozumienie problematyki leczenia chorych na mukowiscydozę i stworzenie – w istniejących warunkach – optymalnych rozwiązań. Dziękujemy za zgodę na kontynuację leczenia  „dorosłych” chorych pomimo trudności jakie trzeba było przezwyciężyć. Dziękujemy za otwartość i nieocenioną pomoc w pilotowaniu chorych z województwa pomorskiego do transplantacji płuc, za troskę i zainteresowanie chorymi.

               Witamy Pana dr Tomasza Sławatyńca nowego Prezesa Szpitala mianowanego przez Radę Nadzorczą na to stanowisko. Gratulujemy nominacji, a w  związku ze specjalizacjami dr Sławatyńca  – pulmonologia i pediatria – mamy nadzieję na zrozumienie, wsparcie i owocną współpracę.

 

E.H.