“Mukolinkowa szkoła”

W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy trzy spotkania edukacyjne dla uczniów i nauczycieli pomorskich szkół. Spotkania miały na celu przedstawienie istoty choroby jaką jest mukowiscydoza oraz nakreślenie codziennych zmagań cierpiących na nią chorych.

Nasze przybycie spotkało się z dużą życzliwością i zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i grona pedagogicznego. Jedna ze szkół zaproponowała nawet chęć wsparcia działań Towarzystwa poprzez zbiórkę nakrętek, starych telefonów komórkowych oraz wolontariat.

Pierwsze doświadczenia utwierdziły nas w przekonaniu, że szerzenie wiedzy na temat  mukowiscydozy poprzez bezpośrednią rozmowę i edukację jest kluczowe, a wraz z rosnącą  wiedzą stosunek społeczeństwa do problemów chorych ulega zmianie na lepsze.

Wszystkie osoby chętne do przeprowadzania prezentacji w ich szkołach proszone są o kontakt z biurem. Nasz zespół jest w gotowości do wyjazdu 😉

Przypominamy również, że na naszej stronie znajdują się materiały, które możecie Państwo wykorzystać u siebie w szkole tj. Karta Informacyjna dla Nauczycieli.

(M.L)