Lekcja Empatii 2021

W związku z powrotem do szkół najmłodszych klas Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku zachęca szkoły z Trójmiasta i okolic do udziału w „Lekcji Empatii”.

„Lekcja Empatii” to warsztaty, na których w formie prezentacji, rozmowy z uczniami i nauczycielami przedstawiamy temat niepełnosprawności, inności osób dotkniętych chorobą. Opowiadamy o mukowiscydozie, codziennych problemach naszych podopiecznych oraz o ich “super mocach”. Prezentujemy ideę wolontariatu oraz zachęcimy do aktywnego w nim udziału już od najmłodszych lat.

Sytuacja w jakiej zostaliśmy postawieni w obliczu epidemii- noszenie maseczek, dezynfekcja, dystans i izolacja to codzienność chorych na mukowiscydozę. Nasi podopieczni stosowali się do tych zasad przed epidemią, będą musieli stosować je także gdy epidemia minie. 

O niepełnosprawności, inności, empatii, wolontariacie, mukowiscydozie rozmawiamy w sposób dostosowany do wieku uczestników. Warsztaty prowadzone są tak aby delikatnie wprowadzić najmłodszych w temat niepełnosprawności i wypracować w nich umiejętność radzenia sobie
w trudnych dla nich sytuacjach.

Istnieje możliwość przeprowadzenia Lekcji Empatii online.

Wychowawców klas zainteresowanych udziałem w Lekcji Empatii prosimy o kontakt w celu umówienia terminu:

Marcelina Jażdżewska
Koordynator Wolontariatu
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku
530-250-675
wolontariat@muko.gda.pl

Liczba miejsc ograniczona.