Koncert charytatywny “Dajmy szansę na dorosłość z mukowiscydozą”- Warszawa 27.05 br.

 

„Dajmy szansę na dorosłość z mukowiscydozą” – pod takim hasłem Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zaprasza na charytatywny koncert operowy, który odbędzie się 27 maja br. o godz. 19:30 w Teatrze Syrena w Warszawie. Patronat honorowy nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP – Anna Komorowska, a w komitecie honorowym zasiedli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Prezydent M.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz; Rzecznik Praw Pacjenta – Krystyna Barbara Kozłowska, Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak oraz mistrzyni olimpijska – Justyna Kowalczyk. Sponsorami wydarzenia zostali PGNiG oraz Nutricia.

 

Koncert to przedsięwzięcie, które zainicjuje zbiórkę środków na stworzenie centrum leczenia chorych na mukowiscydozę w Warszawie – mówi Dorota Hedwig, Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Podjęliśmy się samodzielnego sfinansowania budowy oddziału mukowiscydozy w IMiD, więc wszystkie działania, które prowadzimy mają nas przybliżyć do realizacji tego celu. Liczymy, że dzięki organizacji takich wyjątkowych i niepowtarzalnych wydarzeń, jakim jest koncert operowy, uda nam się nagłośnić temat i znaleźć ludzi dobrej woli, którzy tak jak my, będą chcieli dać szansę chorym mukowiscydozę na dorosłe życie.

 

Na scenie wystąpią utalentowani śpiewacy operowi, którzy wykonają najpiękniejsze światowe arie, duety oraz tercety. W koncercie wezmą udział: Bożena Bujnicka – sopran, Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, Aleksandra Gudzio  – mezzosopran, Rafał Pawnuk – bas, Robert Morawski – fortepian. Wieczór poprowadzi Wojciech Malajkat – Dyrektor Teatru Syrena, natomiast historie podopiecznych PTWM przedstawią znani i cenieni aktorzy, którzy na co dzień występują na deskach teatru.

To dla mnie zaszczyt, że mogę wspierać ludzi, którzy walczą z tą ciężką chorobą, a także tych, którzy na nią chorują. Bardzo się cieszę, że mogę pomagać. Robię to z odruchu serca i oczywistej potrzeby – mówi Wojciech Malajkat, Dyrektor Teatru Syrena.

 

Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na budowę pierwszego centrum leczenia mukowiscydozy w centralnej Polsce. Aktualnie średnia wieku chorych w Polsce wynosi 22 lata, podczas gdy w Wielkiej Brytanii – 45 lat. Dlatego Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą podjęło się wyzwania, jakim jest remont fragmentu III piętra Budynku Głównego w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Koszt takiego przedsięwzięcia wynosi 2 mln zł.

Instytut Matki i Dziecka stale rozwija się pod kątem klinicznym i naukowym. Niestety w tym samym czasie infrastruktura szpitala pozostaje w tyle. Nieustannie staramy się, aby nasi pacjenci mieli jak najlepsze warunki leczenia, a także, aby standardy, w jakich się ono odbywa w niczym nie odbiegały od europejskich, dlatego też szczególnie doceniamy inicjatywę budowy sześciu izolatek dla pacjentów z mukowiscydozą w naszym szpitalu, z którą wyszło PTWM, a która z pewnością przybliża nas do tego celu – mówi dyrektor Instytutu Matki i Dziecka – dr Tomasz Maciejewski.

Organizatorzy zapraszają do udziału w koncercie. Bilety można nabyć na stronie www.teatrsyrena.pl oraz w kasie teatru, a także na portalach: e-bilet.pl oraz eventim.pl. Oprócz koncertu operowego widzowie będą mieli okazję obejrzeć wystawę grafiki artystycznej we foyer teatru oraz wziąć udział w bankiecie.

Patronem medialnym koncertu jest RMF FM.

Partnerzy wydarzenia to – Teatr Syrena, Instytut Matki i Dziecka.

      źródło: www.ptwm.pl