Koncentrator tlenu – „drzwiami” do życia! Możesz pomóc!

Jesień, początek szkoły, roku akademickiego i ilość infekcji zdecydowanie wzrasta. Dla wielu chorych na mukowiscydozę to tym bardziej trudny czas zaostrzenia choroby. Niestety czasami skutkują one przewlekłą niewydolnością oddychania wymagającą długotrwałej tlenoterapii. Można wtedy powiedzieć, że tlen staje się dla tych chorych jakby lekiem, który podtrzymuje ich przy życiu. Część z nich musi korzystać z dużych, stacjonarnych koncentratorów tlenu w swoich domach. Obecnie są to Marta, Kinga, Kamila, Michał i Damian, którzy wymagają tej ciągłej tlenoterapii.
Naszą największą troską jest to, by im zapewnić jak najbardziej „normalne” funkcjonowanie, by mogli bez problemu poruszać się po domu, bez uwiązania do kilkumetrowego wężyka stacjonarnego koncentratora, dotrzeć do lekarza, do poradni leczenia mukowiscydozy, na spotkanie z rodziną, znajomymi lub może nawet do sklepu, szkoły czy uczelni.
Ich „drzwiami” do tego świata jest przenośny koncentrator tlenu, który umożliwi im swobodne poruszanie się choć na kilka godzin dziennie. Niestety koszt takiego koncentratora (ok. 12000-15000 zł.) przewyższa możliwości finansowe tych rodzin.

Pomóż im wyjść z domu! Pomóż im oddychać!

Możesz wpłacić darowiznę pt. „koncentrator” na nasz numer konta: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millenium S.A.

Więcej o potrzebie tlenoterapii przy zaostrzeniu choroby można przeczytać tutaj: http://www.ptwm.org.pl/base/domowe-leczenie-tlenem-chorych-na-mukowiscydoze-koncentratory-tlenu