Informator- Poznaj narzędzia do gromadzenia środków na leczenie!

[cmsms_row][cmsms_column data_width=”1/1″][cmsms_text]

Jak zebrać pieniądze na leczenie?

Będąc podopiecznym lub rodzicem/opiekunem podopiecznego Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku możesz zbierać środki finansowe na kilka sposobów:

Portal zbiórkowy Naleczenie.pl
Zbiórki na Facebooku
Zbiórki publiczne
Darowizny
1% podatku
Allegro Charytatywni
FaniMani
siepomaga
Gdzie trafiają zebrane pieniądze?
Na co można przeznaczyć zebrane pieniądze?

 1. Portal zbiórkowy www.naleczenie.pl dedykowany chorym na mukowiscydozę


Zgłaszasz do nas chęć utworzenia zbiórki. Opisujesz swoją historię w której przybliżasz swoją osobę i sytuację w jakiej się znajdujesz.  Napisz jaki jest cel Twojej zbiórki i dlaczego prosisz o wsparcie. Zastanów się  nad kosztami jakie musisz ponieść np. roczne leczenie, zakup konkretnego sprzętu, zabieg. Jeżeli nie potrafisz napisać tekstu samodzielnie, skontaktuj się z nami,  zadamy Ci parę pytań i wspólnie stworzymy tekst, który damy Ci do akceptacji. Do zbiórki potrzeba kilku zdjęć podopiecznego. Wybierz zdjęcia ze swojego zbioru i przyślij nam.

Zaangażuj się! Aby zbiórka przyniosła efekt należy rozesłać link do jak największej liczby znajomych i poprosić o dalsze udostępnianie. Ze swojej strony prowadzimy również promocję zbiórki na facebookowym profilu  naleczenie.pl

 1. Zbiórka na Facebooku:
  a) zbiórka urodzinowa – Każdy: podopieczny, mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek, ciocia, wujek, przyjaciel, znajomy, kto ma konto na FB i zbliżają się jego urodziny może założyć zbiórkę urodzinową. Zbiórka będzie widoczna dla wszystkich znajomych solenizanta i zostanie do nich wysłane powiadomienie o zbiórce w dniu jego urodzin.

Jak to zrobić:

 • Przed urodzinami Facebook wysyła powiadomienie o możliwości utworzenia zbiórki urodzinowej do swoich użytkowników.
 • W polu „Dla kogo zbierasz pieniądze” wybierz: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku (koniecznie cała nazwa z „Oddział w Gdańsku”).
 • Wpisz kwotę jaką chcesz zebrać.
 • W nazwie zbiórki KONIECZNIE wpisz imię i nazwisko podopiecznego!
 • W polu „Dlaczego zbierasz pieniądze?” wpisz krótki opis zbiórki dla kogo, na co (np. na leki, na fizjoterapię, na inhalator). Watro dodać formułkę informującą o możliwości przelania darowizny bezpośrednio na konto bankowe Towarzystwa dla osób, które nie potrafią bądź nie chcą pomóc za pośrednictwem FB
 • W ostatnim kroku możesz wybrać zdjęcie.

Przykład:
“Nazwa: Urodzinowa zbiórka dla Anny Kowalskiej
Dlaczego zbierasz pieniądze?: Zbieram pieniądze dla Anny Kowalskiej chorej na mukowiscydozę. Roczny koszt leczenia i rehabilitacji jest bardzo wysoki, pomóżmy Ani w walce z chorobą!
Darowiznę można przekazać za pośrednictwem Facebooka lub bezpośrednio na konto bankowe Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku, na subkonto Anny Kowalskiej dokonując przelewu z dowolnego banku na nr konta bankowego: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607
W tytule przelewu podaj: Datek na rzecz Anny Kowalskiej

Dane do przelewu:
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku
Polanki 119
80-308 Gdańsk
PLN: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millennium S.A.”

b) zbiórka pieniędzy – taką zbiórkę może utworzyć każdy kto posiada konto na Facebooku, w dowolnym czasie. Zbiórkę możesz utworzyć klikając w link:

https://www.facebook.com/fund/ptwm.gdansk/

Postępuj analogicznie  jak przy zbiórce urodzinowej.
Graficzna instrukcja utworzenia zbiórki poniżej.
Pamiętaj żeby w nazwie zbiórki było imię i nazwisko podopiecznego!

 1. Zbiórka publiczna do puszek i skarbon

Możesz przeprowadzić  zbiórkę publiczną , korzystając z imprez które odbywają się w twojej miejscowości np.: piknik, koncert, impreza sportowa zapytaj organizatora o pozwolenie na zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznego PTWM Oddział w Gdańsku. Zgłoś się do naszego biura a przygotujemy wszystkie niezbędne rzeczy – dokumenty, puszki, skarbony, identyfikatory i koszulki dla wolontariuszy, banery, balony itd.

Inne miejsca w których możesz zrobić zbiórkę:

 • Kościół (będziesz potrzebował zgody proboszcza)
 • Sklep, salon kosmetyczny, biuro, inne miejsce do którego przychodzą klienci (poproś właściciela o możliwość postawienia skarbony przy kasie)
 • Szkoła (będziesz potrzebował zgody dyrekcji)


Zainicjuj wydarzenie, na którym będziesz mógł przeprowadzić zbiórkę, zaangażuj znajomych, ludzi aktywnych sportowo. Masz pomysł, skontaktuj się z nami! Podzielimy się naszym doświadczeniem.

 1. Darowizny

Każdy może wpłacić dowolne środki finansowe na rzecz podopiecznego.
Darowizny należy wpłacać na numer konta: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millennium S.A.
W tytule przelewu należy podać imię  i nazwisko podopiecznego.

 1. 1% podatku

Każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego, może przeznaczyć 1 % na cela charytatywne.
Zaangażuj się i rozpowszechnij informacje, że zbierasz 1% na potrzeby leczenia. Okres rozliczeniowy trwa od stycznia do końca kwietnia, wtedy zintensyfikuj swoje działania!
W celu przekazania 1% należy podać KRS 0000342412 i pamiętaj by w cel szczegółowy wpisać imię i nazwisko podopiecznego, dla którego mają być przekazane środki.

 

 1. Allegro Charytatywni – Licytuj, kupuj i sprzedawaj z przeznaczeniem na cele charytatywne!
  Aby skorzystać z możliwości zbierania środków za pośrednictwem Allegro Charytatywni Podopieczny musi w tym celu skontaktować się z Nami. Wówczas na koncie PTWM Odział w Gdańsku w Serwisie Allegro Charytatywni  zostanie założony zbiórka na rzecz podopiecznego. Od uczestników nie są pobierane prowizje. Dochód z aukcji wpływa na konto Towarzystwa, a następnie w całości trafia na subkonto podopiecznego. Utworzenie zbiórki jest  bezpłatne!
  Więcej o serwisie tutaj
 2. FaniMani
  FaniMani umożliwia przekazywanie wpłat na rzecz naszej organizacji, ale także na rzecz  konkretnego Podopiecznego. Utworzenie zbiórki jest  bezpłatne!
 3. Siepomaga
  Współpracujemy również z portalem siepomaga .
  Zgłaszasz do nas chęć utworzenia zbiórki. Opisujesz swoją historię w której przybliżasz swoją osobę i sytuację w jakiej się znajdujesz.  Napisz jaki jest cel Twojej zbiórki i dlaczego prosisz o wsparcie. Zastanów się  nad kosztami jakie musisz ponieść np. roczne leczenie, zakup konkretnego sprzętu, zabieg. Jeżeli nie potrafisz napisać tekstu samodzielnie, skontaktuj się z nami,  zadamy Ci parę pytań i wspólnie stworzymy tekst, który damy Ci do akceptacji.
 4. Gdzie trafiają zebrane pieniądze?
  Wszystkie środki zebrane za pośrednictwem wyżej wymienionych metod trafiają na subkonto podopiecznego, do którego ma ona stały wgląd i dysponuje nimi zgodnie z regulaminem PTWM Oddział w Gdańsku.
 5. Na co można przeznaczyć środki finansowe zgromadzone na subkoncie:– zakup leków, środków specjalnego przeznaczenia dietetycznego, środków dezynfekcyjnych, pomoc psychologiczna, badania diagnostyczne, dojazd do ośrodków leczniczych, koszty pobytu osoby chorej i jej opiekuna podczas leczenia, przesyłka leków z aptek internetowych
  – wynagrodzenie fizjoterapeuty, zakup urządzeń rehabilitacyjnych, dojazdy do ośrodków rehabilitacyjnych, koszt obozu rehabilitacyjnego dla chorego i opiekuna

  Oraz na pisemny wniosek i po akceptacji Zarządu PTWM Oddział w Gdańsku:

  – aktywizacja zawodowa, kursy doszkalające
  – adaptacja mieszkań
  – poszerzanie wiedzy na temat mukowiscydozy, koszty konferencji i szkoleń
  – materiały informacyjne (ulotki, plakaty)
  – inne działania zmierzające do poprawy jakości życia chorego zgodne z celami statutowymi PTWM Oddział w Gdańsku

[/cmsms_text][/cmsms_column][/cmsms_row][cmsms_row data_width=”boxed” data_padding_left=”3″ data_padding_right=”3″ data_color=”default” data_bg_position=”top center” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_size=”cover” data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_padding_top=”0″ data_padding_bottom=”50″][cmsms_column data_width=”1/1″][cmsms_gallery layout=”gallery” gallery_type=”grid” gallery_padding=”10″ image_size_gallery=”full” gallery_columns=”4″ gallery_links=”lightbox” animation_delay=”0″]9364|https://muko.gda.pl/wp-content/uploads/2019/07/11-150×150.png,9365|https://muko.gda.pl/wp-content/uploads/2019/07/21-150×150.png,9366|https://muko.gda.pl/wp-content/uploads/2019/07/31-150×150.png[/cmsms_gallery][/cmsms_column][/cmsms_row]