Dobre warunki mieszkaniowe – Warunek konieczny dla naszych chorych

Dzisiaj na kanale telewizyjnym Polsat można było obejrzeć program, w którym ekipa budowlana pomogła w gruntownym remoncie domu należącego do rodziny Mateusza chorego na mukowiscydozę.

Mateusz przeszedł 2 lata temu przeszczep płuc w Wiedniu. Wilgoć, chłód i zagrzybienie groziły odrzutem przeszczepu, dlatego Mati nie mógł po operacji wrócić do swojego domu. Do tej pory musiał mieszkać z dziadkami. Dzięki udziałowi w programie dopiero teraz może on cieszyć się życiem z ukochaną rodziną.

Zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych i higienicznych w mieszkaniach chorych na mukowiscydozę jest koniecznością. W przypadku pacjentów po przeszczepach, którzy muszą przyjmować leki immunosupresyjne, ryzyko wszelkich zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych jest jeszcze większe, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ich życia.

Dlatego w większości mieszkań pacjentów powracających z transplantacji, uprzednio wykonane są remonty – głównie łazienki i pokoju, w którym chory przebywał jeszcze przed operacją. Nie trzeba tłumaczyć, że wiąże się to z ogromnymi dodatkowymi kosztami dla rodziny.

Sytuacja, w jakiej znalazł się Mateusz nie jest odosobnionym przypadkiem…

Dlatego prosimy Was o wszelkie wsparcie dla naszych podopiecznych i ich rodzin. Więcej informacji jak można im pomóc znajduje się tutaj.

  Przypominamy także, że dla naszych podopiecznych, którzy pilnie potrzebują pomocy trwają zbiórki na portalu Siepomaga.pl (menu po lewej stronie).    

(M.L)