II Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Walczących z Mukowiscydozą

Zapraszamy na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Osób Walczących z Mukowiscydozą na Jasną Górę oraz konferencję pt. ,,Sens Cierpienia”, która odbędzie się w dniach 13-14 kwiecień 2019 r. w Częstochowie.

Pragniemy by był to czas naszego spotkania, rozmów, wymiany doświadczeń.
W planie wspólna Msza Święta i modlitwa w kaplicy Matki Bożej, Apel Jasnogórski, konferencja o tematyce wsparcia psychologicznego i duchowego, czas na dzielenie się i wymiany doświadczeń.
Pragniemy wspólnie zawierzyć naszą walkę z chorobą Maryi, która stała pod krzyżem i patrzyła jak jej syn się dusi i traci życie.

Tegoroczne konferencje na temat „Sens cierpienia” poprowadzi jak w ub roku Ks. Wojciech Bartoszek – duszpasterz krajowy apostolstwa chorych.

Zachęcamy by zapraszać osoby z całej Polski.

Spotkania i konferencje będą odbywać się w domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy ul. św. Barbary 43 w Częstochowie.
U sióstr można również skorzystać z noclegu ( w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami na korytarzu, lub pokoi 2 osobowych ) oraz posiłków ( 2 obiady, kolacja śniadanie). Łączny koszt wyniesie ok. 110 zł./osoba – płatne bezpośrednio u sióstr na miejscu.
Dojazd we własnym zakresie.

Osoby pragnące wziąć udział w Pielgrzymce lub konferencji prosimy o zapisy w Towarzystwie (nie u sióstr) do 28.02.2019r. na adres :
biuro@muko.gda.pl lub bezpośrednio w biurze Towarzystwa w Gdańsku tel. 058 5543096
byśmy mogli potwierdzić ilość noclegów oraz wielkość sali konferencyjnej.

W zgłoszeniu prosimy podać:
-imię i nazwisko
-potwierdzam uczestnictwo, zamówienie noclegu i posiłków u Sióstr … (lub bez noclegu i
posiłków )
-adres e-mail
-tel. kontaktowy
-adres zamieszkania
-imię i nazwisko wiek osoby chorej w rodzinie.

Koszty organizacyjne uczestnictwa w konferencji w wysokości 30 zł. należy wpłacić na konto Towarzystwa: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millennium S.A. do dnia 28.02.2019r. wpisując w tytule ,,konferencja Częstochowa” + imię i nazwisko uczestnika.
Osoby nie mogące pokryć tych kosztów prosimy o kontakt indywidualny.

Ze względu na ryzyko zakażeń krzyżowych osoby chore na mukowiscydozę zapraszamy do łączności duchowej z nami.

Plan Pielgrzymki podamy w najbliższym czasie.